Katja Kobolt

Katja Kobolt je feministična kuratorka, producentka in predavateljica iz Ljubljane, ki živi v Münchnu. Njeno sodelovanje z Mestom žensk je sooblikovalo njeno razumevanje feminizma in umetnosti.  Vzporedno z magistrskim študijem na Univerzi v Ljubljani je producirala politično angažirane umetniške projekte, zaradi katerih so jo leta 2000 povabili v Mesto žensk, kjer je sodelovala s kuratorji Sabino Potočki, Koenom van Daele in Bettino Knaup. Sčasoma je prevzela koordinacijo festivalske ekipe, bila leta 2005 ena od pobudnic in koordinatork festivalskega bloga COWEB in kurirala dele (predvsem teoretične) festivalskega programa. Po doktorskem študiju na Univerzi Ludwig-Maximilian v Münchnu (s feministično tezo o pojugoslovanski vojni literaturi ženskega avtorstva) in povabilu Sabine Potočki je leta 2006, skupaj z Dunjo Kukovec, postala sokuratorica in programska sovodja Mesta žensk.

Dejavna je tudi kot predavateljica (Univerza Humboldt, Berlin), urednica, piska (No One Belongs Here More Than You / The Living Archive: Curating Feminist Knowledge, ur. Red Min(e)d); Working with Feminism: Curating and Exhibitions in Eastern Europe, ur. Katrin Kivimaa in Performative Gestures Political Moves, sourednica skupaj z Lano Zdravković), producentka (A Space Called Public, kuratorja Elmgreen & Dragset, aspacecalledpublic.de) in (so)kuratorka različnih drugih razstav in dogodkov (Cross Border Experience,crossborderexperience.org/; Donumenta 14x14, donumenta.de/).

Katja Kobolt in Dunja Kukovec sta kurirali 13. in 14. in zasnovali program za 15. festival Mesto žensk. V tistem času in s sodelovanjem Sabine Potočki se je Mesto žensk pridružilo programu A Space For Live Art (aspaceforliveart.org/) in okrepilo programski del zunaj festivalskega okvira tako v Sloveniji kot v tujini (npr. razstave Humour Works v Ljubljani, Bratislavi, Sarajevu, Berlinu in Natural Relations, Galerija Škuc, Ljubljana). Dunja in Katja sta si prizadevali, da bi Mesto žensk postalo odprta platforma za kuratorska sodelovanja in aktivistične akcije. Od leta 2011 delata spet skupaj s feministično kuratorsko skupino Red Min(e)d na Living Archive, interaktivni platformi in večplastni raziskovalni spletni strani, ki raziskuje feministična načela, metode in paradigme feminističnih razstav in arhive v okviru sodobne umetnosti bringintakeout.wordpress.com).